UTRZYMANIE RUCHU I KONSERWACJA

Czyszczenie suchym lodem pozwala szybko i wydajnie wyczyścić maszyny i linie produkcyjne. Idealnie sprawdza się tam, gdzie priorytetem jest utrzymanie ruchu i brak przestojów produkcyjnych. Odbywa się bez konieczności demontażu maszyn, czy ich schładzania.

DRUKARNIE

Tradycyjne metody czyszczenia przy użyciu rozpuszczalników, skrobaczek i dłut są bardzo czasochłonne. Czyszczenie maszyn drukarskich za pomocą suchego lodu zajmuje kilkakrotnie mniej czasu niż tradycyjne metody. Skutecznie można usunąć farbę drukarską, smary i inne zabrudzenia.

PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Czyszczenie suchym lodem pozwala usunąć alergeny oraz pozostałości białek z linii produkcyjnych zwiększając bezpieczeństwo i jakość produkcji. Suchy lód ma temperaturę ok. -78,5°c, dzięki czemu w procesie czyszczenia zabijane są takie bakterie salmonelli czy e.Coli.

PRZEMYSŁ DRZEWNY

Dzięki wykorzystaniu metody czyszczenia suchym lodem w technologii intelblast oraz zastosowaniu odpowiednio dopasowanych dysz, bez problemu wyczyścimy trudno dostępne zakamarki w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle drzewnym.

BUDOWNICTWO

Czyszczenie suchym lodem z powodzeniem wykorzystywane jest w budownictwie. Przy pomocy tej metody można skutecznie pozbyć się graffiti, usunąć szkody pożarowe, oczyścić elewacje z pleśni, itp. Niebywała skuteczność sprawia, że metoda cieszy się coraz większą popularnością.

CZYSZCZENIE FORM

Oferujemy innowacyjną technologię czyszczenia suchym lodem zabrudzeń powstałych w wyniku procesów przemysłowych i naturalnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług czyszczenia maszyn i urządzeń w wielu gałęziach przemysłu.

PRZEMYSŁ ODLEWNICZY

Czyszczenie suchym lodem kilkakrotnie skraca czas czyszczenia oraz wydłuża żywotność form i pieców. W ramach działań czyścimy formy aluminiowe, powłoki żaroodporne, maszyny odlewnicze i inne. Metoda jest nieabrazyjna i co istotne w obecnych czasach - przyjazna środowisku.

PRZEMYSŁ GUMOWY

Technologia czyszczenia suchym lodem doskonale radzi sobie z czyszczeniem wszelkiego rodzaju form w przemyśle gumowym. Podczas procesu czyszczenia suchym lodem penetrowane są szczeliny formy i jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

CZYSZCZENIE LAKIERNI

Aby utrzymać odpowiednią jakość podczas procesu lakierowania niezbędne jest utrzymanie urządzeń, jak i pomieszczeń w czystości. Metodą, która doskonale się sprawdza przy czyszczeniu lakierni proszkowych jest czyszczenie suchym lodem.

CZYSZCZENIE SPAWALNI I SPAWAREK

Suchy lód usuwa brud: w tym celu drobne granulki suchego lodu dmuchane są na czyszczoną powierzchnię z dużą prędkością. Zimno utwardza zabrudzenie, który staje się kruche i pęka. Czyszczenie suchym lodem może być stosowane do chłodzenia części metalowych, jak również czyszczenia spawarek i różnego rodzaju urządzeń.

CZYSZCZENIE INSTALACJI I URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Dzięki zastosowaniu czyszczenia suchym lodem, które jest metodą nieabrazyjną i nieprzewodzącą prądu renowacja urządzeń elektrycznych jest zdecydowanie łatwiejsza i skuteczna. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ten sposób czyszczenia.

CZYSZCZENIE KLEJÓW I ŻYWIC

Wydmuchiwanie suchego lodu łatwo usuwa żywicę i kleje, gdyż niska temperatura tego procesu zmniejsza ich przyczepność. Tradycyjne metody czyszczenia często generują ciepło, dlatego też są mniej przydatne do usuwania klejów.

CZYSZCZENIE SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH

Dzięki urządzenieom intelblast czyszczenie suchym lodem pozwala na szybkie, bezpieczne i wydajne wyczyszczenie silników elektrycznych, zapobiegając tym samym, ich awariom oraz uszkodzeniom.

RENOWACJA ZABYTKÓW

Renowacja zabytków należy do czynności bardzo precyzyjnych i wymaga ostrożnego podejścia. Polecamy metodę czyszczenia suchym lodem. Pracujemy z wykorzystaniem technologii intelblast oferującej bezpieczne i skuteczne przywracanie do dawnej świetności zabytków historycznych.

USUWANIE SZKÓD POŻAROWYCH

Uszkodzenia spowodowane pożarem wnikają głęboko i charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem, w związku z czym są ciężkie do usunięcia. Technologia intelblast, którą się posługujemy oferuje szeroką gamę dysz, dzięki czemu czyszczenie jest możliwe w trudno dostępnych miejscach.

USUWANIE PLEŚNI

Czyszczenie suchym lodem jest metodą, która doskonale radzi sobie z problem usuwania pleśni, jest przy tym od 60 do 80% szybsze w porównaniu do tradycyjnych sposobów. Co więcej użycie niskiej temperatury przyczynia się do całkowitego usunięcie zarodników pleśni.

USUWANIE GRAFFITI

Czyszczenie suchym lodem jest procesem, który z powodzeniem usunie graffiti wykonane nawet profesjonalnymi farbami. Czyścimy mury betonowe, cegły, fasady budynków, szkło, plastik, metal. Jest to metoda ekologiczna i nieabrazyjna, nie uszkadza więc powierzchni.

CZYSZCZENIE JACHTÓW I ŁODZI

Czyszczenie suchym lodem jest znakomitym rozwiązaniem, dzięki któremu można zrzucić warstwy zanieczyszczeń oraz farby z włókna szklanego, stali czy aluminium. Jest to metoda ekologiczna i wpływa na dłuższą trwałość materiałów. Wykorzystywana też do renowacji urządzeń.

CZYSZCZENIE I RENOWACJA SAMOCHODÓW

W odróżnieniu od innych metod - czyszczenie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla przyrody. Choć suchy lód sublimuje i uwalnia się w postaci gazu do atmosfery, to nie powoduje powstawania szkodliwych substancji.