PELLETIZER

MASZYNA DO PRODUKCJI SUCHEGO LODU

Z wydajnością 120 kg lub 240 kg na godzinę, DIP120 i DIP240 zaspokoją potrzeby produkcji suchego lodu do czyszczenia lub chłodzenia.

Inteligentna konstrukcja z wewnętrznymi rurkami do przepływu ciekłego dwutlenku węgla nie tylko obniża koszty produkcji, co przynosi korzyści naszym klientom, ale także zwiększa wydajność i umożliwia uruchomienie produkcji granulatu suchego lodu w czasie krótszym niż 1 minuta. 

PANEL DOTYKOWY

Pelletizer jest obsługiwany za pomocą panelu dotykowego, który pozwala również na indywidualne ustawienia w celu optymalizacji wydajności produkcji. Menu wejścia/wyjścia pozwala na pełną kontrolę systemu z weryfikacją funkcjonalności każdego zaworu i komponentów w maszynie.

ZALETY

Własna produkcja granulatu suchego lodu o wysokiej gęstości ma wiele zalet:
– Dostawa/produkcja w krótkim czasie
– Redukcja strat dzięki produkcji tylko tego, co jest potrzebne
– Świeży granulat jest lepszy do czyszczenia lub chłodzenia

Ważnymi czynnikami przy rozważaniu zakupu pelletizera suchego lodu są, oprócz oczywistego faktu, że chcesz uzyskać najniższy koszt inwestycji, to otrzymujesz maszynę z dobrze znanymi niezawodnymi komponentami, przy minimalnych kosztach konserwacji. 

CO2

Oprócz wytrzymałej konstrukcji wykonanej w 100% ze stali nierdzewnej, używamy wyłącznie komponentów Danfoss, Siemens i wysokowydajnej hydraulicznej jednostki zasilającej, które są kluczowymi komponentami do działania pelletizera Intelblast.

Podczas produkcji suchego lodu konwersja ciekłego CO2 na suchy lód wynosi około 2,5 kg ciekłego CO2 do wytworzenia 1 kg suchego lodu.

Specjalna konstrukcja dostarczania ciekłego CO2 do naszej komory ciśnieniowej sprawia, że konwersja jest bliższa 2,2. Oczywiście wymaga to również, aby instalacja zbiornika LCO2 i rurociągów zasilających od zbiornika do pelletizera była wykonana zgodnie z naszymi zaleceniami.

Należy podkreślić, że żadne CO2 nie jest produkowane specjalnie do wytwarzania suchego lodu. CO2 używany do produkcji suchego lodu pochodzi jako produkt pochodny przy produkcji etanolu, biomasy, amoniaku, a nawet ze źródeł naturalnych, takich jak podziemne wulkany. To sprawia, że suchy lód jest prawdziwie ekologicznym rozwiązaniem do transportu, chłodzenia i czyszczenia. 

DESIGN

Konstrukcja ze stali nierdzewnej umożliwia jej łatwe przemieszczanie za pomocą wózka widłowego, co ułatwia regularne i łatwe czyszczenie wokół i pod maszyną. Łatwo demontowalne panele zapewniają przejrzysty i łatwy dostęp do wszystkich komponentów wewnątrz pelletizera i sprawiają, że rutynowa konserwacja jest szybka i efektywna kosztowo.

Niewielki rozmiar urządzenia (110×70 cm) zajmuje małą powierzchnię, a wysunięcie rur doprowadzających z przodu urządzenia pozwala na umieszczenie pojemnika na suchy lód pod pelletizerem, aby umożliwić równomierną produkcję. 

DANE TECHNICZNE DIP120

WYDAJNOŚĆ 120 kg/godz. przy 16-18 barach
STANDARDOWA PŁYTA WYTŁACZAJĄCA 3 mm / dodatkowe 1,7, 16mm
NAPIĘCIE 5,5 kW
POBÓR MOCY 400 V – 50 kHz (16 A)
WYMIARY Długość X Szerokość X Wysokość 110 x 70 x 170 cm
WAGA 450 kg pusty

DANE TECHNICZNE DIP240

WYDAJNOŚĆ 240 kg/godz. przy 16-18 barach
STANDARDOWA PŁYTA WYTŁACZAJĄCA 3 mm / dodatkowe 1,7, 16mm
NAPIĘCIE 400 V – 50 Khz (16 Amp`)
POBÓR MOCY 5,5 kW
WYMIARY Długość X Szerokość X Wysokość 110 x 70 x 170 cm
WAGA 500 kg pusty

Umów się na testy, sprawdź nasze maszyny!